VT - Služby a zkoušení < NDT zkoušení < Home

VT - Služby a zkoušení

Zkušební proces

Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for pic/galerie/162(1) in /home/html/atg.cz/public_html/functions.php on line 33

Warning: getimagesize(pic/galerie/162(1)) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/html/atg.cz/public_html/functions.php on line 36
Metodické požadavky na VT zkoušku stanovují - předepisují normy, kódy, předpisy - požadavky odběratele.

Základními metodickými EN normami jsou EN ISO 17637 (pro svary) a obecná EN 13018. Kritéria přípustnosti pro jednotlivé druhy zkoušených součástí jsou definovány dalšími návaznými normami - v sektoru svařování (w - welds) jsou to EN ISO 5817 a EN ISO 10042 (pro Al a jeho slitiny), v sektoru odlitků (c - castings) EN 12454 a EN 1370, pro válcované plechy (hot-rolled plates) EN 10163-1 až 3, v sektoru trubek (t - tubes) např. norma EN 10208-1.
Nejvýznamnější a nejpožadovanější VT standardy a specifikace z oblasti US norem jsou např. ASTM A-802 (katalog SCRATA) a MSS-SP-55 pro odlitky.


Zkoušíme v laboratořích i v terénu
Vizuální testování provádíme jak v našich laboratorních prostorech, tak i přímo na stavbách a pracovištích našich klientů. Pro standardní zkoušení vnitřních prostorů s přímočarými vstupy jsou využívány boroskopy s naklápěcím hranolem (dálkově měnitelným směrem pohledu) se světelným zdrojem a příslušenstvím pro pořizování digitálních záznamů (digitálním fotoaparátem a adapterem). Inspekce vnitřních prostor s nepřímočarým vstupem provádíme videoskopem iPLEX s měnitelnými objektivy.
K provádění vizuálních zkoušek disponujeme několika sadami zkušebních měrek pro svary (inspekční sety), dále fotografiemi MSS-SP-55 a replikami SCRATA (dle ASTM A-802) pro hodnocení odlitků a průmyslovými endoskopy.


Služby pracovníků NDT Level III
  • kvalifikace personálu provádějícího NDT zkoušky
  • odborné garance, metodické činnosti a tvorba legislativy
  • tvorba písemných postupů (Written Practice)
  • zkoušky v laboratořích i na pracovištích
  • stanovení metodického provádění zkoušek
  • výstupy a protokolování výsledků
  • spolupráce při definování/určování kritérií přípustnosti

Poradenství
V návaznosti na provádění činností v oblasti NDT nabízíme poradenskou činnost pro naše klienty. Naši specialisti vám doporučí vhodné metody a upozorní na případná omezení, upřesní volbu technik zkoušení v závislosti na požadavcích (citlivost zkoušení), optimalizují parametry zkoušení, vyberou zařízení a pomůcky, zajistí postupy pro bezpečnost práce, navrhnou pracoviště atd.
ATC Balteau Colenta Chemetall Kodak
Labino Phoenix Rohmann Socomate Sonatest
Positive SSL